AKTUALNOŚCI, RYBY

Nowy rekord świata Suma

rekord świata suma

Sum europejski to największa ryba słodkowodna występując również w naszym kraju. Każdy wędkarz chciałby łowić duże ryby i czuć z tym faktem wielkie emocje. Dlatego cześć wędkarzy wyspecjalizowała się w połowie tych ryb. „Sumiarze” jak potocznie nazywamy wędkarzy łowiących sumy to grupa, która korzysta z bardzo mocnego sprzętu. Aby mieć szanse z takim „potworem” trzeba już posiadać mocny i dobry sprzęt oraz mieć wiele umiejętności bo taka ryba nie wybacza błędów. 

Sum 281 cm

sum 281 cm

Sum złowiony przez tego Pana powyżej mierzył aż 281cm!. Ryba nie była ważona aby jej już nie męczyć ale szacuje się, że mogła ważyć około 140kg. Stefan Seuß Fishing, który złowił tego suma opowiada na swoim koncie Facebook, że na złowienie takiego okazu czekał 25 lat swojego życia. 

Wraz z moim wieloletnim przyjacielem Christianem Ritzingerem udało nam się sprawić, że niewiarygodne może być możliwe i spełnić absolutne marzenie nas obojga………
Po hardcorowej walce z małej dmuchanej łodzi udało nam się bezpiecznie wylądować jednym z najprawdopodobniej najdłuższych i najcięższych sumów na świecie…..
281 cm potwierdziło 5 naocznych świadków

Ten sum to nowy potwierdzony rekord świata. Stefanowi i jego ekipie możemy tylko pogratulować i życzyć kolejnych sukcesów nad wodą. Więcej informacji na Facebooku nowego rekordzisty świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.