Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Echosonda wędkarska – pomoc dla każdego wędkarza

Technologia w ostatnich czasach bardzo mocno rozwinęła się w życiu codziennym. Kiedyś o echosondach słyszeliśmy tylko na wielkich kutrach pływających na morzu. Dziś na dobre również zawitała w wędkarskim świecie. Echosondy wędkarskie to urządzenie dla każdego wędkarza, który nie liczy na szczęście wędkując na swoich zbiornikach. Echosonda wędkarska pomoże nam w wielu ważnych kwestiach. Dzięki takiemu urządzeniu dowiemy się o ukształtowaniu dna czy jaka jest temperatura wody.

Jak działa echosonda wędkarska?

Echosonda generuje sygnał ultradźwiękowy, który następnie rozprzestrzenia się po naszym zbiorniku. Kiedy napotka przeszkody takie jak dno, ryba, zwalone drzewa, odbija się i wraca do urządzenia. Sygnał ten obrazuje na wyświetlaczu dzięki czemu widzimy jak wygląda to co jest pod wodą.

Do czego przyda mi się echosonda wędkarska?

Echosonda wędkarska to urządzenie dzięki któremu możemy wykonać skanowanie naszych łowisk wędkarskich. To urządzenie pozwoli nam sprawdzić:

– ukształtowanie dna zbiornika

– temperaturę wody

– gęstość i długość roślin podwodnych

– gdzie znajdują się duże ryby

– ławice drobnicy

Dzięki takim informacjom możemy ustalić gdzie występują np. drapieżniki takie jak szczupak, okoń, czy duży sum. Zlokalizować miejsca gdzie ukrywać się mogą liny, leszcze czy duże płocie.

Echosonda wędkarska pozwoli nam wykonać mapę batymetryczną naszego zbiornika. Możemy zapisać sobie współrzędne naszych łowisk dzięki czemu trafimy do nich bez problemu. Sprawdź nasz asortyment echosond wędkarskich i wybierz coś dla siebie.

Sprawdź nasze pozostałe kategorie:

Wędki, Kołowrotki; Żyłki i plecionki; Przynęty spinngowe i akcesoria; Zanęty, dodatki, przynęty; Pokrowce, torby podbieraki; Akcesoria wędkarskie; Odzież wędkarska; Survival; Zestawy wędkarskie; Łodzie, pontony, silniki; Prezent dla wędkarza; Części do sprzęty wędkarskiego; Promocje Wędkarskie