Wyświetlanie 1–24 z 721 wyników

Dobrej jakości wędki na Amatorskie Wędkowanie

Każdy z nas ma swoje pasje. Wędkarstwo to bardzo popularne hobby na świecie nie tylko u mężczyzn. Doświadczeni wędkarze wiedzą jakie znaczenie ma wybranie odpowiedniej wędki. W wcześniejszych latach kiedy i sprzętu wędkarskiego nie było za dużo łowiło się wszystkim co się miało. Dzisiaj mamy bardzo duży wachlarz wędzisk do każdej metody wędkarskiej. Nie sztuką jest kupienie obojętnie jakiej wędki tylko warto wiedzieć jakie sprzętu będziemy potrzebować.

Odpowiednia wędka kluczem do sukcesu

Wędkę najlepiej dobrać do metody jaką chcemy wędkować oraz do umiejętności jakie posiadamy. Kupowanie najdroższych wędzisk nie jest dobrym pomysłem kiedy wędkujemy sporadycznie i nie mamy o tym dużego pojęcia ponieważ nie wykorzystamy wszystkich niezbędnych walorów dobrego sprzętu. Mało tego część cech drogiego wędziska może nam po prostu przeszkadzać podczas wędkowania. Obecnie spotykamy wędki z włókna szklanego oraz z włókien węglowych, rzadziej spotyka się już wędki z drewna lub bambusa, które w latach 80 królowały na Polskich wodach. Wędziska mamy w rozmiarach od 70 cm wędki podlodowe do nawet 15m tyczki do skomplikowanego wędkowania na skrócony zestaw na rzeki. Standardowa długość wędziska to 3 metry. Jeżeli jesteśmy początkującymi wędkarzami to wystarczą nam krótsze baty 6-7 metrów do połowu płoci, leszczy czy linów. Wędki 3,6 metra z przelotkami sprawdzą się do połowu na dłuższe odległości czy to metoda gruntowa czy spławikowa. Najlepsze wędki spinngowe występują w rozmiarach 2,7 metra do łowienia z łodzi oraz 3 lub 3,3 metra do łowienia z brzegu. Na łodzi stosujemy krótsze wędki aby łatwiej nam było podebrać rybę. Obecne wędziska na rynku charakteryzują się nie dużą masą dzięki zastosowaniu włókna węglowego. Możemy posiadać mocną wędkę na duże ryby jak sum, które nie ważą za dużo. Wędziska z włókna węglowego są mało odporne na uszkodzenia mechaniczne co często zdarza się uszkodzeniem podczas transportu lub przypadkowemu nadepnięciu. Amatorskie Wędkowanie prezentuje wybrane wędki naszych partnerów. Wybierz sam sprzęt dla siebie, który pomoże złowić Ci największe okazy.

Wędka – najważniejszy sprzęt w wędkarstwie

Bez wędki nie zaczniesz swojej pięknej przygody z wędkarstwem. Dlatego od wyboru wędziska należy zacząć kompletowanie swojego sprzętu na ryby. Jeżeli nie wiesz jakiej wędki potrzebujesz sprawdź nasze porady wędkarskie. Warto zaczynając swoją przygodę z wędkarstwem rozpocząć od wędek dla osób poczatkujących. Ten sprzęt jest łatwiejszy w obsłudze i o wiele tańszy. Ewentualne uszkodzenie takiego wędziska nie wyrządzi Ci wielkiej szkody. Jak już nabierzesz pierwszych doświadczeń wędkarskich sam będziesz wiedział, jakie wędki potrzebujesz. Na naszym blogu znajdziesz wiele poradników dotyczących wyboru wędzisk do odpowiedniej metody wędkarskiej. Sprzętu wędkarskiego na rynku obecnie jest bardzo wiele. Nowe firmy pojawiają się z miesiąca na miesiąc większość tych wędek nie różni się zbyt mocno od siebie. Dlatego aby nie popaść w wir zakupów warto przed kupnem rozejrzeć się na temat samego rodzaju wędki jak i jej marki. Wędkarstwo w ostatnich latach stało się bardzo popularnym hobby dla niektórych sportem wyczynowym więc informacji na ten temat jest również bardzo wiele. Warto więc zastanowić się przed kupnem swojej wędki. Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy lub nie bardzo wiesz jaką wędkę znaleźć sprawdź nasze forum lub grupę dołącz do naszej grupy na FB i zadaj pytanie. Otrzymasz odpowiedź od doświadczonych wędkarzy, którzy chętnie Ci doradzą.

Sprawdź nasze pozostałe kategorie:

Kołowrotki; Żyłki i plecionki; Przynęty spinngowe i akcesoria; Zanęty, dodatki, przynęty; Pokrowce, torby podbieraki; Akcesoria wędkarskie; Odzież wędkarska; Survival; Zestawy wędkarskie; Łodzie, pontony, silniki; Echosondy; Prezent dla wędkarza; Części do sprzęty wędkarskiego; Promocje Wędkarskie