Wyświetlanie 1–24 z 354 wyników

Najlepsze kołowrotki wędkarskie na Amatorskie Wędkowanie

Kołowrotek zaraz po wędce to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia całego zestawu wędkarskiego. To dzięki jego hamulcowi możliwa jest walka z największymi okazami naszych wód. Dlatego kołowrotek wędkarski musi być niezawodny. Odpowiedni wybór sprzętu pozwoli nam cieszyć się nim bardzo długo. Na naszym portalu prezentujemy kołowrotki wędkarskie najlepszych firm. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ważne czy jesteś początkującym wędkarzem czy doświadczonym. Prezentujemy sprzęt różnych półek cenowych.

Kołowrotek wędkarski – jaki wybrać?

Dzielić kołowrotki wędkarskie możemy na kilka sposobów. Czy ze względu od metody połowu czy zastosowanego hamulca a może na rodzaj szpuli. W większości metod wędkarskich używamy kołowrotków ze szpulą stałą. Czy do metody spinngowej, czy do metody gruntowej, metody spławikowej, wędkarstwa morskiego. Jedynie stosujemy kołowrotki ze szpulą ruchomą do metody muchowej i czasami stosuje się taki sprzęt w metodzie podlodowej. W kołowrotku wędkarskim najważniejszy jest hamulec. Są dwa typy hamulca: przedni oraz tylny. Przedni hamulec charakteryzuje się większą regulacją hamulca jego wadą jest utrudnione korzystanie podczas holu ryby przez mniej doświadczonych wędkarzy. Hamulec tylny posiada mniejszy stopień regulacji hamulca ale łatwiej nim operować nawet podczas holu ryby. Przy doborze kołowrotka do metody ważnym elementem jest masa oraz rodzaj materiału z jakiego wykonane są jego elementy. W metodzie spinngowej będziemy szukać kołowrotków z szpulą i korpusem aluminiowym lub grafitowym o niewielkiej masie ponieważ operujemy nim cały czas podczas wędkowania. Do metody gruntowej czy do łowienia karpi albo sumów potrzebne będą nam solidne kołowrotki o dużym stopniu regulacji hamulca, duża masa zwiększy nam moc całego zestawu a kiedy ustawimy wędki na podpórkach nie będzie nam ona przeszkadzać bo nie musimy tej wędki trzymać cały czas w rękach. W tych największych kołowrotkach będziemy również zwracali uwagę na to czy nasz sprzęt posiada wolny bieg. Wolny bieg jest to mechanizm, który pozwala rybie po braniu na swobodne wyciąganie linki z kołowrotka. Podczas podniesienia przez nas wędki i zakręceniu korbą wolny bieg się wyłącza. Ustawia się go przełącznikiem w tylnej części korpusu kołowrotka. Bardzo popularne są kołowrotki z wolnym biegiem podczas wędkarstwa gruntowego.

Warto zastanowić się nad wyborem podczas kupowania kołowrotka wędkarskiego ponieważ jest on bardzo ważnym elementem całego zestawu. Czasami właśnie źle dobrany kołowrotek do metody wędkarskiej może zadecydować o naszym sukcesie czy porażce. Na rynku mamy bardzo wielki wybór kołowrotków wędkarskich więc jeżeli nie wiemy jaki wybrać warto zapytać się doświadczonych wędkarzy, którzy chętnie doradzą nam jaki sprzęt będzie najlepszy do naszych umiejętności i budżetu. Zapraszamy na nasze forum oraz grupę na FaceBook gdzie chętnie pomożemy w wyborze sprzętu tak aby odpowiednio pasował do Twoich umiejętności czy przyzwyczajeń.

Sprawdź nasze pozostałe kategorie:

Wędki; Żyłki i plecionki; Przynęty spinngowe i akcesoria; Zanęty, dodatki, przynęty; Pokrowce, torby podbieraki; Akcesoria wędkarskie; Odzież wędkarska; Survival; Zestawy wędkarskie; Łodzie, pontony, silniki; Echosondy; Prezent dla wędkarza; Części do sprzęty wędkarskiegoPromocje Wędkarskie