AKTUALNOŚCI

Złamanie linii brzegowej na działce męża Marty Kaczyńskiej

Kanał

W 2022r do Zarządu Zlewni w Giżycku zgłosili się wędkarze o złamanej linii brzegowej jeziora Szymon. Został poszerzony ściek wodny- rów do wielkości kanału i na jego końcu została wykonana przystań. To wszystko jak się okazuje zostało utworzone na działce spółki której prezesem jest mąż pani Marty Kaczyńskiej.

Teren na którym dokonano budowy należy do spółki męża Marty Kaczyńskiej

Jak ustaliła „Gazeta Wyborcza” teren, na którym powstał ten kanał i przystań, należy do spółki Jana Investment, której prezesem jest Piotr Zieliński mąż Marty Kaczyńskiej, bratanicy prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.  – przekazała w sierpniu 2022 roku tvn24.pl Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz.

Kanał i przystań powstały bez wymaganych dokumentów, dlatego Zarząd Zlewni w Giżycku zawiadomił Komendę Powiatową Policji w Giżycku o zniszczeniu fragmentu jeziora Szymon.

kanał

Prokuratura umorzyła postępowanie

Jak dowiadujemy się z portalu tvn24.pl prokurator Daniel Brodowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Prokuratura Rejonowa w Giżycku, która nadzorowała tę sprawę, umorzyła postępowanie. Biegły sądowy wyjaśnia dlaczego postępowanie zostało umorzone.

Biegły sądowy wyjaśnia, że przede wszystkim na tym terenie nie było zagrożenia dla ekosystemu jeziora. Po drugie, sam kanał jako taki istniał wcześniej i jest to urządzenie melioracyjne, które odprowadza wodę z terenu działki. Biegły uważa, że jako rów melioracyjny powinien być utrzymywany w stanie zapewniającym przepływ wody, stąd też usunięcie roślinności jest wskazane zgodnie z ustawą Prawo wodne – wyjaśnił prokurator.

Postanowienie jest nieprawomocne lecz Wody Polskie nie będą się odwoływać.

Źródło zdjęć i tekstu:
https://tvn24.pl/pomorze/warminsko-mazurskie-nielegalny-kanal-z-przystania-prowadzi-do-domu-meza-marty-kaczynskiej-jest-decyzja-prokuratury-6898152

Podsumowanie

Kto Prezesa zna ten na działce kanał z przystanią ma. 

Temat rozwiązany, nielegalna budowa i załamanie linii brzegowej jeziora to tylko usunięcie roślin z rowu melioracyjnego i utrzymanie przepływu wody. Pytanie czy biegły sądowy wie czym jest rów melioracyjny a czy widział ten kanał z przystanią? 

Co Wy o tym sądzicie? napiszcie w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.