Jezioro Śmiardówka – Śmiardowo Złotowskie

jezioro śmiardówka

Jezioro położone niedaleko wsi Śmiardowo Złotowskie w Powiecie Złotowskim. Dość duże jezioro około 40 ha w którym występuje wiele gatunków ryb: karp, amur, szczupak, sandacz, lin, węgorz, płoć, okoń, leszcz, krąp, ukleja. Od wschodniej części jeziora występują wypłycenia z licznymi roślinnościami jak np. grążele. Od strony północnej na odcinku stanicy wędkarskiej występuje najgłębsze miejsce jeziora około 7,2m. Możliwy przejazd samochodem dookoła jeziora.

Parametry Jeziora:

 

  • Gospodarz wody: Okręg Nadnotecki PZW (Piła)
  • Powierzchnia: 40 ha (przybliżona)
  • Linia brzegowa: 4,95 km (przybliżona)
  • Lokalizacja: Wielkopolskie, Powiat Złotowski

Baza Noclegowa:

Nad samym jeziorem znajduje się stanica wędkarska, którą opiekuje się Koło PZW Sandacz w Złotowie. Możliwy jest wynajem 2 domków znajdujących się nad samą wodą. Wraz z całym terenem stanicy czyli miejscem na ognisko czy grilla. Nie są to rewelacyjne warunki ale do wędkowania i wypoczynku nie są też najgorsze. Od strony południowej jeziora występuje miejsce, w którym latem część wędkarzy łowiących karpie czy amury decyduje się na biwakowanie. Jest tam miejsce na rozbicie namiotu. 

źródło: pzwsandacz.wedkuje.pl

Informacja wędkarska:

W tym jeziorze występują ładne karpie, amury, okonie, szczupaki czy leszcze. W porach nocnych można złowić sandacza czy ładnego węgorza. Bardzo popularne jezioro wśród lokalnych wędkarzy. Dobry rybostan co zachęca wędkarzy z dalszych stron. Możliwy nocleg nad samym jeziorem dodaje kolejny atut dzięki czemu przyjeżdżają tutaj wędkarze na dłuższy pobyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.