ŁOWISKA

Jezioro Śmiardówka – Śmiardowo Złotowskie

jezioro śmiardówka

Jezioro położone niedaleko wsi Śmiardowo Złotowskie w Powiecie Złotowskim. Dość duże jezioro około 40 ha w którym występuje wiele gatunków ryb: karp, amur, szczupak, sandacz, lin, węgorz, płoć, okoń, leszcz, krąp, ukleja. Od wschodniej części jeziora występują wypłycenia z licznymi roślinnościami jak np. grążele. Od strony północnej na odcinku stanicy wędkarskiej występuje najgłębsze miejsce jeziora około 7,2m. Możliwy przejazd samochodem dookoła jeziora.

Parametry Jeziora:

 

  • Gospodarz wody: Okręg Nadnotecki PZW (Piła)
  • Powierzchnia: 40 ha (przybliżona)
  • Linia brzegowa: 4,95 km (przybliżona)
  • Lokalizacja: Wielkopolskie, Powiat Złotowski

Baza Noclegowa:

Nad samym jeziorem znajduje się stanica wędkarska, którą opiekuje się Koło PZW Sandacz w Złotowie. Możliwy jest wynajem 2 domków znajdujących się nad samą wodą. Wraz z całym terenem stanicy czyli miejscem na ognisko czy grilla. Nie są to rewelacyjne warunki ale do wędkowania i wypoczynku nie są też najgorsze. Od strony południowej jeziora występuje miejsce, w którym latem część wędkarzy łowiących karpie czy amury decyduje się na biwakowanie. Jest tam miejsce na rozbicie namiotu. 

źródło: pzwsandacz.wedkuje.pl

Informacja wędkarska:

W tym jeziorze występują ładne karpie, amury, okonie, szczupaki czy leszcze. W porach nocnych można złowić sandacza czy ładnego węgorza. Bardzo popularne jezioro wśród lokalnych wędkarzy. Dobry rybostan co zachęca wędkarzy z dalszych stron. Możliwy nocleg nad samym jeziorem dodaje kolejny atut dzięki czemu przyjeżdżają tutaj wędkarze na dłuższy pobyt.

Zezwolenie wędkarskie

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Śmiardówka wraz z wodami cieku bez nazwy na odcinku od miejsca wypływu cieku z tego jeziora do osi podłużnej przepustu na drodze wojewódzkiej Więcbork – Złotów oraz wody dopływów tego jeziora albo tego odcinka cieku.

 

Zasady sprzedaży zezwolenia w Wodach Polskich Bydgoszcz:

https://bydgoszcz.wody.gov.pl/lowiska-rzgw/zasady-sprzedazy

Decathlon Rent to innowacyjna firma, która zmienia zasady dostępu do sprzętu sportowego. Zamiast inwestować w drogi ekwipunek, możesz go teraz wynająć z Decathlon Rent na czas, który rzeczywiście potrzebujesz. To rewolucyjne podejście umożliwia korzystanie z wysokiej jakości sprzętu sportowego bez konieczności jego zakupu. Decathlon Rent oferuje szeroki wybór sprzętu do różnych dyscyplin sportu, od sprzętu do sportów wodnych po rowery. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą eksplorować różne aktywności fizyczne bez zobowiązań. Wynajmuj, korzystaj i ciesz się sportem z Decathlon Rent!

decathlon rent

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.