ŁOWISKA

Jezioro Złotowskie

jezioro miejskie

Jezioro Złotowskie (Miejskie) – położone w miejscowości Złotów w powiecie Złotowskim na północy Wielkopolski. Dookoła jezioro prowadzi betonowa promenada z całodobowym oświetleniem. Co sprawia, że jezioro często jest wybierane do spacerów, przejażdżek na rolkach czy rowerach. Gospodarzem jeziora jest Koło Miejskie w Złotowie. 

jezioro Złotowskie
Parametry jeziora:
  • Powierzchnia jeziora 41,0-44,6  [ha]
  • głębokość maksymalna 8,7 [m]
  • głębokość średnia 4,8 [m]
  •  1996r – wody nie spełniają norm czystości.
  • wymiary (4100 x 875 [m])

 

Gatunki ryb:

Sandacz, sum, lin, karp, leszcz, węgorz, okoń, płoć, wzdręga, ukleja, krąp

W jeziorze występują duże okazy suma, karpia, okonia i szczupaka. Z racji oświetlenia dookoła promenady bardzo popularne są połowy nocą.

Widok jeziora z góry:

Przejazd promenadą dookoła jeziora

Baza noclegowa:

Nad samym jeziorem jedyną bazą noclegową to ewentualne apartamenty w nowo wybudowanych domach nad jeziorem. Drugą opcją są hotele w samym mieście Złotów.

Na koniec:

Jezioro wędkarsko jest już coraz gorsze. Liczne spacery oraz promenada wokół jeziora spowodowała, że podczas wędkowania z brzegu czujemy się jak w centrum dużego miasta. W samym jeziorze dość mocno szaleją sumy, przez co spadła populacja innych gatunków. Sumiarze nie powinni narzekać bo mają pole do popisu. Z innych gatunków to nadal można złowić duże okazy okonia 45+ cm czy szczupaka. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym jeziorze sprawdź  forum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.