SPRZĘT

Jaka latarka czołowa na ryby?

latarka czołowa

Latarka czołowa na ryby

Przychodzi taki czas w wędkowaniu każdego wędkarza że, zamierza zacząć wędkowanie nocą. Bardzo dużo ryb zaczyna swoją aktywność właśnie w nocy. Leszcze, które uwielbiają żerować nocą, węgorze, sandacze czy sumy to także gatunki, które chętniej biorą właśnie w nocy. No oczywiście karpie to ryby na których jesteśmy zazwyczaj kilka dni i odjazdy w nocy są często spotykane. W nocy wędkowanie jest trudniejsze nie tylko z powodu braku naturalnego światła jakim jest słońce. W nocy kiedy jesteśmy już zmęczeni jesteśmy mniej ostrożni i łatwo o niedostrzeżenie szczegółów, które mogą spowodować zerwanie naszego zestawu lub co gorsza naszą kontuzją. Np. nie zauważenie gałęzi o którą się przewracamy.  Dlatego ważnym elementem naszego wyposażenia będzie latarka czołowa. 

Jaką latarkę czołową wybrać na ryby?

Nie ma jednego najlepszego modelu latarki czołowej na ryby, ponieważ wybór zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Jednakże poniżej przedstawiamy kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze latarki czołowej na ryby:

  1. Jasność: im jaśniejsza latarka czołowa, tym łatwiej będzie dostrzec najmniejsze szczegóły nawet nocą. Zaleca się wybór latarki czołowej o mocy co najmniej 1000 lumenów. Przyda się mocna latarka kiedy będziemy musieli zrobić nowy zestaw do naszej wędki.

  2. Kąt oświetlenia: latarka czołowa powinna mieć szeroki kąt oświetlenia, lub regulowany kąt. Zapewni nam to widok na okolicę lub skupienie strumienia światła na punkt na którym się skupiamy. Szeroki kat to 120-140 stopni.

  3. Wodoodporność: latarka czołowa powinna być wodoodporna, ponieważ podczas wędkowania może dojść do kontaktu z wodą.

  4. Wytrzymałość: latarka czołowa powinna być solidna i wytrzymała, aby podołać podczas ciężkich warunków oraz transportu na łowisko. 

  5. Łatwość obsługi: latarka czołowa powinna być łatwa w obsłudze, aby w łatwy sposób przełączać ewentualne programy światła tak aby nie przeszkadzało nam to podczas holowania ryby.

  6. Czas pracy baterii: latarka czołowa powinna mieć odpowiednią pojemność baterii aby wystarczyła nam spokojnie na 2-3 nocne wędkowania. Dobrze, aby baterie można było także ładować np. z powerbanka.

  7. Cena: to w obecnych czasach ważna kwestia lecz niektóre rozwiązania techniczne nie mogą kosztować mało. Czasami również nie warto kupować najtańszej latarki ponieważ nie będzie ona spełniała powyższych punktów.

Na rynku obecnie mamy wiele sprzętu tego typu. Ciężko się w tym czasami odnaleźć. Warto przy wyborze latarki czołowej sprawdzić jaką gwarancję daje producent i jakie są opinie danych modeli. Poniżej przedstawiamy polecane latarki czołowe na ryby przez portal Amatorskie Wędkowanie

Latarki czołowe na ryby

Jak widać w powyższych propozycjach polecamy bardzo dobre latarki czołowe na ryby których cena przekracza nawet 400 zł to sprzęt, który jest bardzo dobry. Wytrzyma przy skrajnych warunkach oraz może być stosowany w innych aktywnościach. Ten sprzęt wybierany jest tez przez osoby zainteresowane Outdoorem oraz wspinaczką. Taki sprzęt również dobrze sprawdzi się podczas długi wypadów na ryby, który będzie niezawodny przez wiele lat. W naszych propozycjach również latarki czołowe które sprawdzą się podczas nocnych połowów a ich cena nie jest wysoka. Taki sprzęt mimo budżetowej ceny pozwoli nam oświetlić nasze miejsce w którym wędkujemy. Od takich latarek czołowych nie możemy oczekiwać tego co od sprzętu profesjonalnego. 

Akcesoria do latarek czołowych na ryby

Akcesoria do latarek

ładowarka do akumulatorów oraz same akumulatory do latarki czołowej to podstawa. Większość latarek czołowych posiadają akumulatory litowo-jonowe jakie widać powyżej. Jest to duża zaleta ponieważ możemy używać tych samych akumulatorów do różnych sprzętów jakie są nimi zasilane np. latarki do namiotów czy campingu. Akumulatory te mają dużą żywotność i dużą liczbę cykli ładowań co sprawia długą eksploatacje takiego sprzętu. Możemy kupić różne pojemności akumulatorów w zależności jak mocną mamy latarkę. Latarki mocniejsze około 1000 lumenów potrzebują pojemnych akumulatorów. Warto tez zaopatrzyć się w takie akumulatory dla mniejszych latarek sprawi to, że na jednym ładowaniu nasza latarka będzie mogła świecić kilkanaście nocy. 

Podsumowanie

Warto posiadać niezbędny sprzęt do nocnego wędkowania jaki jest latarka czołowa. Dzięki niej możemy oświetlać przestrzeń i mamy wolne ręce. łatwo w taki sposób zrobić zestaw na nasze wędki lub założyć przynętę a nawet precyzyjnie zarzuć zestawem spławikowym. Powyżej prezentujemy polecane latarki czołowe wraz z akcesoriami jakimi są ładowarki do akumulatorów czy same akumulatorki. Ten sprzęt musisz posiadać jeśli chcesz zacząć wędkować w nocy.  

* Niektóre z linków w tym artykule mogą być linkami afiliacyjnymi, co oznacza, że jeśli zdecydujesz się na zakup przez te linki, portal wędkarski Amatorskie Wędkowanie może otrzymać prowizję, którą przeznaczamy na rozwój naszego portalu wędkarskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.