PORADY

Meteo.pl czyli najlepsza prognoza pogody

Najlepsza prognoza pogody

Każdy z wędkarzy już to wie, bez względu na wiek i na doświadczenie, że pogoda podczas wyprawy na ryby jest bardzo ważna. Sprawdza się praktycznie wszystko nie tylko to czy będzie padać czy nie ale i większe szczegóły. Mianowicie wiatr jego kierunek, ciśnienie, temperaturę powietrza i wody. Dla mnie pogoda  jest bardzo ważna zawsze ją sprawdzam przed wyjściem na ryby. Oczywiście nie słucham tych psełdo pogodynek z tv bo każda stacja pokazuje coś innego i bardzo ogólnie. Znalazłem ciekawą stronę z bardzo dokładną prognozą i na każdy region Polski (oprócz Helu jeśli dobrze kojarzę).  Jest to strona www.meteo.pl  wybieram opcję MODEL UM z gęstą siatką 4 km i długością na 60 godzin. To jest prognoza do sprawdzania pogody bieżącej. Kiedyś wydawało mi się, że ta prognoza się myli. Lecz szybko zmieniłem zdanie ponieważ ta prognoza często się aktualizuje a jak wiemy pogoda czasami zmienną jest więc to co zobaczymy np. rano nie możemy traktować jako święte przez cały dzień. Bo może być tak, że jest aktualizacja i pogoda się zmienia. Dlatego warto obserwować pogodę nad wodą lub sprawdzać ją już na rybach za pomocą Internetu w telefonie.

 

Aktualizacja serwisu:

Na stronie prognozy pogody meteo.pl pojawiła się możliwość przejścia na nową wersje tego serwisu pod linkiem: Beta Meteo.pl.
Jak się dowiadujemy choćby z linka nowa wersja jest w wersji beta ale już daje nam jedną bardzo przydatną funkcję. Chodzi mi tutaj o funkcje mapy gdzie po wpisaniu miejscowości widzimy na mapie zachowanie pogody dla naszej miejscowości z okolicą. W tabeli możemy wybrać co chcemy ujrzeć na mapie: temperatura, ciśnienie atmosferyczne, zachmurzenie i opad, animacja wiatru czy wiatr. W dodatku po wciśnięciu przycisku play widzimy jak zmienia się pogoda w czasie. Możemy zobaczyć taką symulacje. 

Nowe Meteogramy

Screen ze strony:

meteo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.