ŁOWISKA

Jezioro Piaskowe (Zamza)

jezioro piaskowe (zamza)

Niewielkie jezioro polodowcowe położone 6,5 km od Złotowa oraz 3 km od wsi Stawnica. Głębokość jeziora nie przekracza 3 m. W jeziorze występują: karpie, liny, szczupaki, leszcze, węgorze, płocie, okoń, wzdręgi. Możliwy dojazd samochodem dookoła jeziora. W jeziorze występują liczne roślinności oraz grążele co utrudnia wędkowanie w niektórych miejscach. Na jeziorze występuje całkowity zakaz połowu ryb z środków pływających. Nad jeziorem występują dwie dzikie plaże z których latem korzysta duża liczba osób z okolic. Często w jeziorze występują bakterie czerwonki.

Parametry jeziora:

  • Gospodarz wody: Okręg Nadnotecki PZW (Piła)
  • Powierzchnia: 6,69 ha (przybliżona)
  • Linia brzegowa: 0,95 km (przybliżona)
Lokalizacja: Wielkopolskie, Powiat Złotowski

Baza noclegowa:

W najbliższej odległości od jeziora jedyną bazą noclegową jest miasto Złotów. Dlatego bardzo popularną metodą noclegową wokół tego jeziora jest camping oraz namioty. Latem spora liczba ludzi korzysta z takiej formy noclegu nad jeziorem.

Informacja wędkarska:

Koło Wędkarskie opiekujące się jeziorem chciało zrobić z tego jeziora łowisko karpiarskie. Są tam duże sztuki. Duży plus możliwość dojazdu samochodem do samego jeziora. Bardzo dobre jezioro do wspólnego wędkowania z rodziną. Z racji wielkości jeziora występuje na nim zakaz wędkowania z środków pływających. Na tym zbiorniku można złowić ładne karpie, liny, leszcze, płocie.

jezioro piaskowe (zamza)
jezioro piaskowe (zamza)
jezioro piaskowe (zamza)

Film jeziora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.