ŁOWISKA

Jezioro Borówno

borówno Kujan

Jezioro Borówno (Kujan)

Jezioro Borówno  położone jest na północ od wsi Kujan na terenie gminy Zakrzewo. Posiada kształt wydłużony. Linia brzegowa jest silnie rozwinięta, co znajduje wyraz w licznych zatokach. Zbiornik posiada połączenie z kilkoma niewielkimi jeziorami. Od strony południowej łączy się z jeziorem Kujań Mały, od północy z Jeziorem Czarcim i Zielonym (Wierzchołek). Przez jezioro przepływa Kocunia zwana w górnym biegu Skicką Strugą. Największe przegłębienie jeziora znajduje się w jego centralnej części, a największe wypłycenia obserwuje się w obrębie zatok, co pociąga za sobą rozwój roślinności wodnej. Jezioro jest typu leszczowo-sielawowego. Na terenie przylegającym do jeziora w sąsiedztwie wsi Kujanki położone są trzy ośrodki wypoczynkowe. Baza noclegowa przygotowana jest dla około 500 osób. Oprócz ośrodków nad jeziorem znajduje się około 50 działek rekreacyjnych zabudowanych domkami letniskowymi.

Parametry jeziora: 

Powierzchnia – 207,7 ha

Głębokość: średnia – 8 m  maksymalna – 18,5 m

Objętość – 12601,4 tys. m³

Współrzędne geograficzne – 53°22′46″N 17°11′43″E

Informacje wędkarskie:

  • W jeziorze występują: liny, karpie, węgorze, leszcze, płocie, szczupaki, okonie, sumy, karasie, krąpie, uklejki.
  • Regulamin połowu ryb oraz ceny za zezwolenia różnią się w stosunku do PZW

 

Baza noclegowa:
Jak w artykule zajrzymy w mapkę i trochę przybliżmy to zobaczymy 3 ośrodki, zaczynając od dołu ( od strony Kujania):
1. Lira
http://lira-kujan.republika.pl/

2. Poziomka
http://www.kujanki.com.pl/

3. Unimetal
http://www.unimetal.pl/pl/osrodek-wczasowy/

Moja opinia

Jezioro to darzę szczególnym sentymentem, ponieważ na nim zaczęła się moja wędkarska przygoda. Właśnie na tym jeziorze złowiłem swoją największą rybę. Borówno zwane przez wędkarzy Borowno jest bardzo ciekawym jeziorem pod względem wędkarskim  i rekreacyjnym. Możemy wykąpać się na plaży strzeżonej, popływać żaglówką, kajakiem czy rowerem wodnym. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących wypoczynek nad wodą. Można bardzo dobrze spędzić tu urlop z całą rodziną. Wędkarze również nie powinni narzekać ponieważ w jeziorze występuje wiele atrakcyjnych w połowie ryb (karaś, link, okoń, leszcz, szczupak). Więcej informacji na temat jeziora oraz spostrzeżeń innych wędkarzy na naszym FORUM.

Zezwolenie na rok 2024

CENY ZEZWOLEŃ CAŁOROCZNYCH:

  • Koszt rocznego zezwolenia na amatorski połów ryb z brzegu wynosi 200,00 zł brutto.
  • Dopłata za łowienie z łodzi wynosi 50,00 zł brutto.

CENY ZEZWOLEŃ OKRESOWYCH:

  • 1-dniowe* – z brzegu 25,00 zł brutto/ z łodzi 30,00zł brutto
  • 3- dniowe* – z brzegu 50,00 zł brutto/ z łodzi 60,00 zł brutto
  • 14-dniowe* – z brzegu 100,00 zł brutto/ z łodzi 140,00 zł brutto

Jak i gdzie kupić zezwolenie:

Opłatę za zezwolenie roczne na amatorski połów ryb w obwodach rybackich zgodnych z LISTĄ OBWODÓW UDOSTĘPNIONYCH DO AMATORSKIEGO POŁOWU RYB należy dokonać za pomocą bankowości elektronicznej lub tradycyjnie w placówce pocztowej lub bankowej. Potwierdzenie dokonania wpłaty wraz z danymi osoby, która zamierza prowadzić amatorski połów ryb tj.: Imię i Nazwisko, adres zamieszkania, numer karty wędkarskiej należy przesłać drogą elektroniczną na dedykowany adres e-mail: zezwolenia-bydgoszcz@wody.gov.pl lub pocztą na adres: 
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy PGW Wody Polskie al. Adama Mickiewicza 15, 85-071 Bydgoszcz, telefon kontaktowy +48 (52)-339-11-27. 

Zezwolenie roczne jest ważne wyłącznie z kartą wędkarską.

Zezwolenia roczne, do których potwierdzenie dokonania wpłaty przesłano drogą elektroniczną lub drogą pocztową będą odsyłane na wskazany przez wpłacającego adres e-mail lub przesyłką pocztową na podany przez wpłacającego adres korespondencyjny. Dyrektor RZGW w Bydgoszczy zastrzega, że czas wysłania zezwolenia do adresata wynosi do 3 dni roboczych od uzyskania statusu kompletności dokumentacji tj. od dnia otrzymania potwierdzenia dokonania wpłaty wraz z danymi o których mowa w punkcie 3 oraz zaksięgowania wpłaty na rachunku PGW WP RZGW w Bydgoszczy.

Opłatę za zezwolenie okresowe (1, 3, 14 dniowe) w obwodach rybackich zgodnych z LISTĄ OBWODÓW UDOSTĘPNIONYCH DO AMATORSKIEGO POŁOWU RYB należy dokonać za pomocą bankowości elektronicznej lub tradycyjnie w placówce pocztowej lub bankowej. Następnie ze strony www.bydgoszcz.wody.gov.pl. w zakładce ŁOWISKA RZGW należy pobrać zezwolenie okresowe i je wypełnić. Zezwolenie jest ważne wyłącznie z kartą wędkarską ( z wyjątkiem przypadków opisanych w ustawie o rybactwie śródlądowym) oraz dokumentem stwierdzającym dokonanie opłaty za połów.

Opłaty należy wnosić na konto: 58 1130 1017 0020 1510 6720 0173

PGW WP RZGW w Bydgoszczy, al. A. Mickiewicza 18, 85-071 Bydgoszcz.

z podaniem tytułu przelewu: ROCZNY/1/3/14-DNIOWY POŁÓW RYB Z ŁODZI/BRZEGU

oraz dane osoby, która zamierza prowadzić amatorski połów ryb

tj.: IMIĘ I NAZWISKO, ADRES ZAMIESZKANIA, NR KARTY WĘDKARSKIEJ.

Opłaty przyjmowane będą tylko w podstawowej jednostce monetarnej Polski tj. w złotych polskich (PLN).

Żądanie przekazania faktury VAT należy zgłosić w terminie 3 miesięcy, licząc od końca miesiąca, w którym wykonano usługę bądź otrzymano całość lub część zapłaty.

Nie istnieje stacjonarny punkt, gdzie można dokonać zakupu zezwolenia na amatorski połów ryb.

Nieprawidłowe wypełnienie zezwolenia okresowego oraz druku przelewu: – brak imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, numeru karty wędkarskiej, tytułu i rodzaju opłaty oraz okresu połowu powoduje nieważność tych dokumentów.

UWAGA! – Jeśli osobą wędkującą nie jest właściciel rachunku bankowego, należy w tytule przelewu podać obowiązkowo imię i nazwisko wędkującego oraz jego adres zamieszkania.

Cudzoziemcy przebywający czasowo w Polsce są zwolnieni z obowiązku posiadania karty wędkarskiej. Pozostałe dokumenty uprawniające do połowu są wymagane (zezwolenie wraz z dowodem wniesienia opłaty).

Więcej informacji pod linkami:

Zasady sprzedaży zezwoleń 
https://bydgoszcz.wody.gov.pl/lowiska-rzgw/zasady-sprzedazy

Regulamin amatorskiego połowy ryb w obwodach rybackich udostępnionych przez Wody Polskie odział Bydgoszcz
https://bydgoszcz.wody.gov.pl/lowiska-rzgw/regulamin-amatorskiego

Lista obwodów rybackich 
https://bydgoszcz.wody.gov.pl/lowiska-rzgw/lista-obwodow

Decathlon Rent to innowacyjna firma, która zmienia zasady dostępu do sprzętu sportowego. Zamiast inwestować w drogi ekwipunek, możesz go teraz wynająć z Decathlon Rent na czas, który rzeczywiście potrzebujesz. To rewolucyjne podejście umożliwia korzystanie z wysokiej jakości sprzętu sportowego bez konieczności jego zakupu. Decathlon Rent oferuje szeroki wybór sprzętu do różnych dyscyplin sportu, od sprzętu do sportów wodnych po rowery. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą eksplorować różne aktywności fizyczne bez zobowiązań. Wynajmuj, korzystaj i ciesz się sportem z Decathlon Rent!

decathlon rent

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.