AKTUALNOŚCI

Ratownicy WOPR wjeżdżają do jeziora

WOPR Złotów

W miejscowości Wersk odbył się piknik „Bezpieczny Wersk- bezpieczni ludzie” podczas którego pokaz sprzętu i działania na wodzie dała jednostka WOPR Złotów. Nie było w tym nic nadzwyczajnego jak moment w którym podczas wodowania sprzętu kierowcy postanowili wjechać samochodem do jeziora.

Ratownicy WOPR - Ekologia

Ratownicy WOPR to ludzie, którzy ratują nasze życie podczas korzystania z atrakcji nad wodą i nie tylko. Nie jest to łatwe zajęcie bo wiąże się z dużą odpowiedzialnością i ryzykiem. Oprócz pilnowania plażowiczów dbają również o środowisko aby osoby korzystające z plaży – wód nie śmieciły na nich lub nie wrzucały śmieci do wody np. z pomostów. Dlaczego w tej sytuacji kierowca postanowił wjechać tak daleko do wody? Czy nie można było zwodować tego sprzętu inaczej? Przecież to piknik a nie akcja ratująca komuś życie.

wpor Złotów 2

Widzimy na pierwszym zdjęciu, że samochód jednostki WOPR wjechał bardzo głęboko jak na samochód do wody. Nikt nie był w stanie nam odpowiedzieć dlaczego się tak stało. Co chciał osiągnąć kierowca, który wjechał tak głęboko do wody. 

Przypomnijmy to nie była akcja ratunkowa gdzie liczy się każda sekunda aby uratować drugiego człowieka! to był pokaz podczas pikniku w którym ratownicy mieli dużo czasu na to aby w odpowiedni sposób zwodować sprzęt i go odebrać po pokazie bez konieczności takiego wjazdu do wody samochodem z silnikiem spalinowym.

Jakie wy macie zdanie na ten temat? zapraszam do komentowania. 

Źródło zdjęć portal zlotowskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.