Wieszak na wędki – hand made

Każdy wędkarz w pewnym momencie będzie miał duży problem gdzie pomieścić swoje wędki. W tym wpisie pokażemy jak w prosty sposób i za niecałe 25 zł zrobić wieszak na wędki do swojej piwnicy czy garażu. Pytanie po co robić skoro można taki wieszak kupić? Zrobienie swojego wieszaka pozwoli nam dopasować go do swoich wędzisk i miejsca jakie dysponujemy w garażu czy piwnicy.

1 Co nam będzie potrzebne.

  • około 210 cm deski o wymiarach: 4x2cm
  • 6x kołek rozporowy o rozmiarze 6 wraz z wkrętami
  • 6 podkładek
  • 6 małych kątowników dopasowanych do naszej deski
  • małe wkręty do mocowania kątowników do deski
  • 6 wkrętów 4,5cm do skręcenia naszej konstrukcji
  • mały lakier lub mała puszka farby akrylowej, lakieru czy bejcy

Narzędzia:

  • wiertarko-wkretarka akumulatorowa
  • papier ścierny

2. Docinamy deskę

Najpierw docinamy deskę na 6×30 cm oraz 3x10cm wszystkie elementy szlifujemy papierem ściernym. Na 3 deskach zaznaczamy ołówkiem miejsce gdzie wywiercimy otwory na mocowanie do ściany.

3. Skręcamy elementy

Skręcamy wszystkie elementy. Deski z wywierconymi otworami do ściany z podstawą i na koniec 10 cm podpórka. Dodajemy nasze kątowniku aby wzmocnić nasz wieszak. Całą czynność powtarzamy dla wszystkich 3 wieszaków.

wieszak na wędki

4. Malowanie

Po skręceniu elementów czas na pomalowanie naszych wieszaków. Malujemy tym czym chcemy ja użyłem czarnego sprayu . 

malowany wieszak na wędki 2

5. Przymocujemy nasz wieszak do ściany

Kiedy farba, lakier itd wyschnie mocujemy nasz wieszak do ściany. Jako że mamy 3 podpory ustalamy ich rozstaw. Ja posiadamy wędki teleskopowe oraz dłuższe dlatego rozstawiłem środkową podporę bliżej końca aby pomieści wędki teleskopowe.

Nasz wieszak jest gotowy i możemy zamieścić wędki. Do naszego wieszaka możemy dołożyć 2 piętro mocując za pomocą kątowników drugie kolejne deski. 2 piętro powinno być krótsze od pierwszego aby wieszak nie spadł nam ze ściany.

W taki sposób za około 25 zł oraz trochę pracy zrobiłem wieszak na wędki do piwnicy na wszystkie moje wędki. Na zdjęciach końcowych tylko dwie wędki ponieważ lakier jeszcze dobrze nie wysechł. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.